dr hab. Iwona Szwach
Dyrektor

Dr hab. Iwona Szwach w 1987 roku ukończyła studia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uzyskując dyplom magistra biologii. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" w Zakładzie Środków Powierzchniowo Czynnych. W roku 2000 uzyskała stopień doktora nauk technicznych. Jest współautorem 26 publikacji, 36 referatów, 6 wdrożeń i 69 sprawozdań. Specjalizuje się w dziedzinie badań ekotoksykologicznych i analiz związanych z ochroną środowiska. Posiada doświadczenie we współpracy i kierowaniu projektami. Realizowała projekty badawcze własne, celowe i inwestycyjne. W Instytucie pełniła funkcję kierownika Zespołu Oceny Biodegradacji i kierownika laboratorium akredytowanego przez PCBC. Od 01.03.2005 do 31.08.2010 pełniła funkcję kierownika Zakładu Analitycznego. Od października 2010 roku pełniła funkcję dyrektora ds. badawczo-rozwojowych. W latach 2011-2019 była Członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych, Członkiem Zespołu Specjalistycznego ds. Oceny Wniosków przy MNiSW oraz Członkiem Rady Naukowej Instytutu Włókiennictwa w Łodzi i ICSO "Blachownia". Aktualnie jest v-ce przewodniczącą Rady Naukowej Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN, Członkiem Europejskiego Komitetu ds. Normalizacji CEN/TC19/WG33, ekspertem NOT. 21 kwietnia 2021 r. została członkiem nowopowołanej Rady Społecznej Politechniki Śląskiej. Funkcję Dyrektora Łukasiewicz - ICSO "Blachownia" objęła 1 kwietnia 2020 r.
mgr Bożena Kamińska
Główna Księgowa

Mgr Bożena Kamińska rozpoczęła pracę w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" w 1986 r., a od kwietnia 2005 roku pełni funkcję głównego księgowego. Ukończyła studia o specjalności rachunkowość i finanse przedsiębiorstw oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowość i kontrola finansowa.
W 2008 roku uzyskała certyfikat księgowy Ministra Finansów.
dr inż. Renata Kulesza
Dyrektor Centrum Badań Analitycznych

Dr inż. Renata Kulesza ukończyła studia w 1992 roku na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, uzyskując dyplom magistra technologii chemicznej. Po studiach pracowała w Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Sekcja Badań Specjalnych). W roku 2003 uzyskała stopień doktora nauk technicznych i rozpoczęła pracę w ICSO "Blachownia" (Zakład Analityczny). W roku 2007 ukończyła studia podyplomowe z Zarzadzania Projektami w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz Zarządzania jakością według międzynarodowych standardów na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Jest współautorem 28 publikacji, 73 referatów, 7 patentów. Specjalizuje się w dziedzinie chemii analitycznej i inżynierii chemicznej. Była inicjatorem i kierownikiem projektu Platforma Innowacji Technologicznej Regionu Opolszczyzny (PITRO). W latach 2010-2022 kierownik Zakładu Analitycznego/Lider Grupy Badawczej Analityka. Auditor Systemu Zapewnienia Jakości i zarządzający jednostką w systemie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. Przez dwie kadencje Wiceprzewodnicząca Rady Naukowej Instytutu. Odznaczona odznaką honorową "Za zasługi dla Województwa Opolskiego". Członek Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów. Funkcję Dyrektora Centrum Badań Analitycznych objęła 1 lipca 2022 r.
dr hab. Stanisław Kudła
Dyrektor Centrum Technologii i GOZ

Dr hab. Stanisław Kudła ukończył studia w 1982 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, uzyskując dyplom magistra chemii. W tym samym roku podjął pracę w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" w Zespole Związków Akrylowych. W roku 1995 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego obronił rozprawę doktorską uzyskując stopień doktora nauk chemicznych. Kolejny stopień naukowy, doktora habilitowanego w dyscyplinie naukowej technologia chemiczna, uzyskał na podstawie uchwały Rady Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej w roku 2018. Jest autorem bądź współautorem 31 publikacji oraz współtwórcą ponad 70 patentów. Był kierownikiem wielu projektów badawczych, w tym realizowanych przez konsorcja naukowo-przemysłowe w ramach programów Innotech i In-Tech. Specjalizuje się w zakresie chemii i technologii polimerów i tworzyw sztucznych, w tym szczególnie tworzyw poliolefinowych, również w zakresie ich recyklingu. W latach 1995-2013 był kierownikiem Zakładu Poliolefin. Przez kilka kadencji był także członkiem Rady Naukowej Instytutu. Funkcję dyrektora Centrum Technologii i Gospodarki o Obiegu Zamkniętym objął 1 grudnia 2021 r.