Aby zwiększyć skuteczność wdrażania, tj. zastosowania przez przedsiębiorców wyników prac B+R, potrzebne są zmiany systemowe obejmujące wszystkie etapy tworzenia i wprowadzania nowych technologii do praktyki przemysłowej, powodujące skuteczne motywowanie twórców technologii oraz jednostki naukowe (instytuty), które zapewniają odpowiednie warunki do ich tworzenia. Najlepszym motywatorem będzie zapewnienie jednostce naukowej i twórcom technologii wynagrodzeń będących częścią korzyści (zysków) uzyskiwanych przez przedsiębiorcę z zastosowania nowej technologii („success fee”). Na każdym etapie drogi „od pomysłu do przemysłu” potrzebne jest ukierunkowanie na ten sam najważniejszy cel, jakim jest skuteczne wdrożenie (doskonałość wdrożeniowa), w którego osiągnięciu mają pomóc proste i spójne rozwiązania systemowe. Rada zdecydowała o prowadzeniu dalszych prac w tym zakresie i utworzeniu Zespołu ds. Doskonałości Wdrożeniowej, któremu przewodniczyć będzie dr Andrzej Krueger. Jednocześnie postanowiono dążyć do utworzenia szerokiej koalicji na rzecz usprawnienia systemu skutecznego wdrażania nowych technologii.
Informację nt. programu posiedzenia ilustrowaną fotografiami można znaleźć na stronie internetowej Rady Głównej Instytutów Badawczych.
Archiwum aktualności:
- Archiwum aktualności - 2024
- Archiwum aktualności - 2023
- Archiwum aktualności - 2022
- Archiwum aktualności - 2021
- Archiwum aktualności - 2020
- Archiwum aktualności - 2019
- Archiwum aktualności - 2018
- Archiwum aktualności - 2017
- Archiwum aktualności - 2016
- Archiwum aktualności - 2015
- Archiwum aktualności - 2014
- Archiwum aktualności - 2013
- Archiwum aktualności - 2012
- Archiwum aktualności - 2011
- Archiwum aktualności - 2010
- Archiwum aktualności - 2009
VI posiedzenie Rady Głównej Instytutów Badawczych
29 listopada 2018
W dniu 26 listopada 2018 r. odbyło się w Instytucie Chemii i Techniki Jądrowej VI posiedzenie Rady Głównej Instytutów Badawczych obecnej kadencji. Jednym z punktów porządku obrad było zaprezentowanie przez Andrzeja Kruegera – Wiceprzewodniczącego RGIB i dyrektora ICSO ”Blachownia” koncepcji pt. Doskonałość wdrożeniowa - system skutecznej implementacji nowych technologii w skali przemysłowej. Instytuty badawcze, a także - zgodnie z założeniami MNiSW- instytuty przyszłej Sieci Badawczej: Łukasiewicz, mają wspierać przedsiębiorców w działalności rozwojowej, tak aby mogli oni konkurować nowymi produktami i coraz lepszymi technologiami.