Partnerzy projektu Ścieki bez granic – problem mikrozanieczyszczeń realizowanego w ramach Programu Interreg Czechy–Polska 2021–2027 spotkali się w siedzibie instytutu 2 czerwca br.
Po powitaniu gości przez Dyrektor Instytutu dr inż. Darię Frączak, przedstawiciele partnerów zaprezentowali działalność swoich jednostek oraz wybrane obszary badawcze wspierające realizację projektu. Przedyskutowano także rezultaty monitoringu zanieczyszczeń, prowadzone po obu stronach granicy oraz omówiono dalsze prace, które będą prowadzone w ramach projektu.
Goście mieli również okazję odwiedzić wybrane laboratoria i instalacje badawcze Łukasiewicz – ICSO.





